10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Вознемерувачко видео: Прилепчани со клоци и боксови казнија крадец.

Вознемерувачко видео: Прилепчани со клоци и боксови казнија крадец.

Translate (Eng):[gtranslate]

Две лица со шутирање по глава и тело тепаат момче кое лежи на под, додека тоа бара да викнат полиција. Ваквото видео беше споделено вчеравечер на социјалната
мрежа „Твитер“, за по неколку коментари и реакции, тоа да биде избришано.

Снимката беше споделена околу 22 часот, а според коментарите кои беа оставени,
најверојатно станува збор за кражба, при што, сторителот бил фатен во моментот наизвршување. Околу момчето кое лежи нан подот, се расфрлани кутии од цигари.

„Не можам повеќе“, вели тепаниот, на што лицата кои го клоцаат му одговараат: „Што не можеш, што не можеш?“, удирајќи гоповторно со нога директно во лице.
„Викнете полиција нека дојде“, повторно вели тепаниот, а лицата му велат: „Полиција
да дојде…Не полиција да дојде, сега ќе те затворам… два-три дена…

РЕКЛАМА

Пишува А1.он

- Реклами -