13.9 C
Ohrid
сабота, април 13, 2024
ПочетнаСветКако започна коронавирусот: Краток документарен филм кој мора да го погледнете.

Како започна коронавирусот: Краток документарен филм кој мора да го погледнете.

„Коронавирус или познат по името Ковид 19: Е смртоносната епидемија која предизвика глобална вонредна состојба“ е документарен филм на австралиската телевизија „Еј-би-си њуз“,  и трае околу 45 минути.

Филмот е направен скоро, а ги опишува почетоците на коронавирусот. Фокусиран е на Вухан и неколкумина Австралијци заглавени таму, а има и изјави од експерти и новинари кои објаснуваат различни аспекти на научните истражувања на коронавирусот и известувањето за неговото ширење на почетокот од епидемијата, која потоа стана пандемија….

Во продолжение може да го погледнете филмот:

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Мицкоски го нарече Пендаровски кукавица..

На митингот на кандидатката Гордана Силјановска-Давкова во Тетово претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нагласи дека Стево Пендаровски и СДСМ ништо не зборувале за извештајот...

Пендаровски убеден дека ќе победи: Точно за еден месец од денеска започнува мојот втор мандат

Пред жителите на Карпош вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски повтори дека без остаток беше и ќе остане претседател за сите. Ова, како што рече...

Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија

Македонската Традиционална Таеквонд-о Федерација (ИТФ) дел од Европската Таеквон-до ИТФ елита во Копер–Словенија Македонската Традиционална Таеквон-до Федерација (Таеквондо ИТФ) под водство на претседателот Марјанчо Лазаревски...

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември во Охрид.

Започна завршната фаза од реконструкцијата на улицата 7. Ноември. Таму започнаа активности за гребење на постоечкиот асфалт, по што следуваат подготовките за асфалтирање. Претходно на...