14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Како започна коронавирусот: Краток документарен филм кој мора да го погледнете.

Како започна коронавирусот: Краток документарен филм кој мора да го погледнете.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Коронавирус или познат по името Ковид 19: Е смртоносната епидемија која предизвика глобална вонредна состојба“ е документарен филм на австралиската телевизија „Еј-би-си њуз“,  и трае околу 45 минути.

Филмот е направен скоро, а ги опишува почетоците на коронавирусот. Фокусиран е на Вухан и неколкумина Австралијци заглавени таму, а има и изјави од експерти и новинари кои објаснуваат различни аспекти на научните истражувања на коронавирусот и известувањето за неговото ширење на почетокот од епидемијата, која потоа стана пандемија….

Во продолжение може да го погледнете филмот:

РЕКЛАМА
- Реклами -