30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаЗабаваСАМО ВО РУСИЈА: БРАЧЕН ПАР ЖИВЕЕ СО МЕЧКА ОД 140 КГ

САМО ВО РУСИЈА: БРАЧЕН ПАР ЖИВЕЕ СО МЕЧКА ОД 140 КГ

Да се седне покрај мечка тешка 140 килограми звучи како екстремно луда идеја, но не и за овој брачен пар од Русија.

Светлана и Јуриј на прв поглед изгледаат како и секој друг “обичен” пар, но она што ги издвојува од сите останати на целиот свет е нивниот пријател по името Степан. Се работи за 23 години стара мечка којашто овие двајца луѓе ја посвоиле кога таа имала само 3 месеци.

Степан е висок повеќе од два метри, тежи повеќе од 140 килограми, но и ја користи секоја прилика за да седне покрај своите сопственици и да се гали со нив.

samo-vo-rusija-ziveat-so-mecka-02

samo-vo-rusija-ziveat-so-mecka-03

samo-vo-rusija-ziveat-so-mecka-05

samo-vo-rusija-ziveat-so-mecka-06

samo-vo-rusija-ziveat-so-mecka-08

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...