4.5 C
Ohrid
вторник, април 20, 2021
Почетна Македонија Коронавирусот ја зеде и четвртата жртва во Македонија.

Коронавирусот ја зеде и четвртата жртва во Македонија.

Translate (Eng):[gtranslate]

„Во изминатите 24 часа се регистрирани 22 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје (9), Куманово (3), Струга (3), Тетово (2), Дебар (2), Прилеп (2), Битола (1). Со ова, вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со КОВИД-19 денеска до 12.00 часот изнесува 241 лице“, соопшти Министерството за здравство.

РЕКЛАМА
- Реклами -