23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Свет Романот на Силвија Браун: Како што се појави болеста одеднаш така и...

Романот на Силвија Браун: Како што се појави болеста одеднаш така и ќе исчезне во лето, но ќе се појави повторно за 10 години.

Translate (Eng):[gtranslate]

Пандемијата од Ковид-19 е предвидена и во романот на Силвија Браун – медиум и консултант на ФБР за исчезнати лица и убиства.
Книгата „Крајот на дните ”
https://www.goodreads.com/book/show/2311517.End_of_Days
излегува од печат во 2008 година, и во неа авторката пишува:
„Во 2020 г. ќе одиме со хируршки маски и гумени ракавици заради епидемија од тешка болест, слична на пневмонија“. На 210 страница, пишува дека болеста ќе ги нападне бронхиалните канали и нема да реагира на никакви лекови“ и ќе предизвика апсолутна паника“.
Во исто време авторката прогнозира дека болеста како се има појавено одеднаш така и ќе исчезне (до летото), но дека ќе се врати повторно за 10 години и потоа ќе исчезне засекогаш. Силвија Браун умира во 2013 година.Фотографија на Eli Popovska.

РЕКЛАМА
- Реклами -