5.7 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Директорката на охридската болница не чуствувала никаква вина за смртта на пацентката...

Директорката на охридската болница не чуствувала никаква вина за смртта на пацентката од Струга, а за нејзиното разрешување дознала од медиумите.

Translate (Eng):[gtranslate]

Директорката на охридската болница,Славица Малеска во изјава за „А1он“ вели дека не гледа вина кај неа за случувањата со стружанката која почина од коронавирус,
а чии роднини тврдеа дека била одбиена да биде примена во инфективното одделение. Таа вели дека за нејзиното разрешување кое го најави министерот за здравство слушнала од медиумите, и дека нејзе никој ништо не и кажал во врска со тоа и ја поздравува одлуката на министерот, иако смета дека е донесена погрешна одлука. И покрај што од министерство не е побарано ништо од нас ние подготвивме и писмо што ќе биде пратено лично до министерот во врска со новонастанатата ситуација.

а1он

РЕКЛАМА
- Реклами -