14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Од понеделник очекувајте уште едно намалување на горивата.

Од понеделник очекувајте уште едно намалување на горивата.

Translate (Eng):[gtranslate]

Нови цени на горивата во Македонија, се очекува да утврди регулаторната комисија стандардно овој понеделник. Новите цени на бензинот, нафтата и останатите деривати во понеделник напладне ќе и’ бидат познати за јавноста.

Според светските берзи, британската нафта од типот Брент во сабота се продава по цена 27.95 долари за барел, додека американската WTI Crude само 21.51 долар.

Ова се моменталните цени:

РЕКЛАМА

АКТУЕЛНИ ЦЕНИ
ЕУРОСУПЕР
БС – 95 49.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР
БС – 98 52 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 45.5 ден/л
ЕКСТРА ЛЕСНО
1(ЕЛ-1) 34.5 ден/л

- Реклами -