5 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Уште еден скандал ја тресе Македонија, овој пат е поврзан со директорката...

Уште еден скандал ја тресе Македонија, овој пат е поврзан со директорката на битолската болница.

Translate (Eng):[gtranslate]

Поедини директори на болници ,не се пронашле во довербата која им е укажана од страна на министерството заздравство , кое ги постави на функцијата -Директор.

Во текот на вчерашниот ден , директорката на ЈЗУ „Клиничка болница Др Трифун Пановски“ во Битола, предизвикала и направила вистински хаос за време на сместување на лицата во Карантин во Хотелот „Молика“ во Битола сосптвеност на АД ЕСМ на РСМ.

Во хотелот „Молика“ синоќа пристигнаа и се сместени во Карантин 76 лица , кој допатуваа со организиран лет на владата на РСМ од Р.Германија.

РЕКЛАМА

Директорката на ЈЗУ „Клиничка болница Др Трифун Пановски“ Билјана Гагачовска, постапила во спротивност на дадените пропишани Протокол од страна ан Министерот за здравство и министерот Венко Филипче , но и во спротивност со ПРОТОКОЛ ЗА ПОСТАПУВАЊА ПРИ СОМНЕНИЕ ЗА КОРОНАВИРУСНА ИНФЕКЦИЈА!? Директорката Билјана Гагачовска , во текот на приемот на лицата во Карантин во Хотел „Молика“ , не испратила Интернистичка екипа од клиниката , туку таа го водела карантинското сместување како Психијатар?! Она што загрижува во севкупната ситоација во Карантинот во Хотел „Молика“, преставува тоа што таа буквално според кажувањата на лицата сместени во карантин , се дерела по лицата , од кој поголем дел од нив имаат и хронични заболувања, во смисоол на кардиоваскуларни заболувања, дијабетис, а има лие кое прима и Хемо Терапија.

За повеќе може да прочитате на следниот линк:

- Реклами -