5.9 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Пријателите се познаваат во мака -Донација од кинеската полиција за вработените во...

Пријателите се познаваат во мака -Донација од кинеската полиција за вработените во МВР

Translate (Eng):[gtranslate]

Во рамки на долгогодишната билатерална соработка со кинеската полиција, a на претходно барање и остварена комуникација од страна на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, денеска преку кинеската амбасада МВР доби донација во медицинско-хигиенски материјали наменети за заштита на вработените кои заедно со здравствените работници се на првата линија во справувањето со актуелната епидемиолошка состојба предизвикана од вирусот ковид-19.

„Овој денешен чин е уште еден показател за важноста и значењето на поддршката и пред сѐ солидарноста меѓу државите особено кога се во прашање заканите кои имаат глобални импликации, и чии што последици можат да бидат погубни доколку не се реагира соодветно, благовремено и бескомпромисно“, наведуваат од Министерството во соопштение.

 

РЕКЛАМА

 

- Реклами -