10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Не му се погодија жените: Александар Маленко се разведе и од четвртата...

Не му се погодија жените: Александар Маленко се разведе и од четвртата жена !

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот македонски пливач Александар Маленко на утринската емисија на телевизија Алфа информираше дека веќе некое време не живее заедно со својата четврта сопруга Фани со која има два сина.

Маленко зад себе има четири брака и пет деца.

Прва негова сопруга беше водителката Сузана Турунџиева, со која ја има ќерката Лора, од која доби и внук. Беше во брак и актерката Јелена Жугиќ со која го има синот Ахил. Третата сопруга на Маленко беше Русинката Татјана Михалова Фјодорава со која исто така има син.

РЕКЛАМА