5.7 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Борјан Јовановски до Филипче: Како бе во Албанија се излечени 65 а...

Борјан Јовановски до Филипче: Како бе во Албанија се излечени 65 а кај нас 12? (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче беше гостин во интервју кај новинарот Борјан Јовановски.

Тој му се обрати со зборовите:

„Како бе 65 излечени во Албанија, а кај нас 12?“

РЕКЛАМА

На овој начин, секако, не е простојно новинар да му се обраќа на министер. Јовановски не знаеше дека емисијата почнала, па му постави вакво прашање.

- Реклами -