10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија Почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на претседателот Борис Трајковски.

Почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на претседателот Борис Трајковски.

Translate (Eng):[gtranslate]

По долго и тешко боледување почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на починатиот претседател Борис Трајковски.Веста ја пренесоа локални портали од Струмица, родното место на Трајковски.

Покрај Мојсеј, претседателот Борис Трајковски имаше и брат близнак, Александар, кој што почина во декември 2011 година по тежок срцев удар.

РЕКЛАМА