15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаПочина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на претседателот Борис Трајковски.

Почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на претседателот Борис Трајковски.

По долго и тешко боледување почина Мојсеј Трајковски, најстариот брат на починатиот претседател Борис Трајковски.Веста ја пренесоа локални портали од Струмица, родното место на Трајковски.

Покрај Мојсеј, претседателот Борис Трајковски имаше и брат близнак, Александар, кој што почина во декември 2011 година по тежок срцев удар.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...