6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Физичка тепачка во Кумановскиот затвор: Подебелиот крај го извлекол затвореник од Липково.

Физичка тепачка во Кумановскиот затвор: Подебелиот крај го извлекол затвореник од Липково.

Translate (Eng):[gtranslate]

Затвореникот е пренесен во Општата болница Куманово, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

Синоќа во 22.40 часот во Полициска станица Куманово, вработен во КПУ Затвор „К’шање” во Куманово пријавил дека дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца затвореници, С.С.(30) од с.Ропаљце – Липково и М.М.(25) од Куманово, пo што С.С. бил пренесен во Општата болница Куманово, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

За настанот е известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.

РЕКЛАМА

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

слободен печат

- Реклами -