6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Двајцата штипјани кои крвнички го претепаа девојчето добија осумдневен притвор

Двајцата штипјани кои крвнички го претепаа девојчето добија осумдневен притвор

Translate (Eng):[gtranslate]

Заменик министерката за внатрешни работи Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил информираше за мерката која ја добија двајцата насилници од Штип.

– Одредена е мерка притвор за двајцата насилници од кои вчера целата македонска јавност беше згрозена. Санкции мора да има, напиша Петровска.

Во меѓувреме, стигна информација дека судија на претходна постапка од Основниот суд во Штип донесе одлука за осумдневен притвор за двајцата штипјани, на возраст од 23 и 26 години, кои пред два месеци малтретирале и тепале девојка во влез на станбена зграда.

РЕКЛАМА
- Реклами -