7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Додека државата моли за помош, некој го украл уредот за дезинфекција на...

Додека државата моли за помош, некој го украл уредот за дезинфекција на возила во Куманово.

Translate (Eng):[gtranslate]

Еден од уредите за дезинфекција на возилата во Куманово кои беа поставени изминатите денови, веќе е украден, а друг е оштетен, информираат денеска од Општинскиот штаб за заштита и спасување.

– Вчера е оштетен уред за прскање на средства за дезинфекција на возилата на локација Средорек (ул.„Доне Божинов„) и украден е уред за прскање на локација помеѓу улиците „Биљановска„ и „Народна револуција“. Апелираме за совесно и одговорно однесување на граѓаните кон уредите кои се користат за дезинфекција на автомобили и на јавно прометни површини, стои во реакцијата на ОШЗС.

РЕКЛАМА
- Реклами -