6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Додека сите се кријат по дома, градоначалникот Ногачески ја подели донацијата на...

Додека сите се кријат по дома, градоначалникот Ногачески ја подели донацијата на Александар Голабоски.

Translate (Eng):[gtranslate]

Мобилните тимови на општина Дебрца денеска ја поделија донацијата на Александар Голабоски во дел од населените места ( Мешеишта, Требеништа, Горенци, Оровник ).

-Лично ги посетив и ја поделив донацијата во селата Мраморец и Турје. Во Мраморец неизбежна е топлата средба со двете жителки, тетка Благица и тетка Софче. Ми рекоа дека се добри, но и дека снегот им создал проблеми во чувањето на нивните кози.Во Турје го посетив Митре и неговата бабичка. Се снаоѓаме велат, тука е и нивниот син Гоце, кој дошол од Скопје да ги посети.Во Турје моментално живеат 13-14 граѓани. Со дел од нив направивме кафе лаф муабет, вели градоначалникот на Општина Дебрца, Зоран Ногачески.

Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.

РЕКЛАМА

Фотографија на Зоран Ногачески - Градоначалник на Дебрца.

- Реклами -