13.9 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Забава Предизвикот прифатен: Министерот Венко Филипче со виткана коса, а Радмила Шекеринска во...

Предизвикот прифатен: Министерот Венко Филипче со виткана коса, а Радмила Шекеринска во кратко фустанче.

Translate (Eng):[gtranslate]

Предизвикот прифатен! Оваа реплика со стари фотографии деновиве масовно се споделува на социјалните мрежи. На оваа „игра“ се навлекоа и многу славни Македонци, пред сѐ естрадните ѕвезди.

За предизвикот да го направиме уште поинтересен, ние одлучивме да ѕирнеме во старите албуми на политичарите кои за разлика од пејачите и актерите, многу поретко сакаат јавноста да знае како тие изгледале во минатото.
Прв на тапет ни е човекот кој во оваа вонредна состојба во која се наоѓа нашата земја стана најистурена личност кога е политиката во прашање.

Помеѓу два преса на Венко Филипче, ѕирнавме во неговиот фото-албум и наидовме на една навистина интересна слика која ја објавил пред 12 години, иако делува дека оригинално е направена многу порано. Министерот за здравство е со повеќе коса и тоа виткана.

РЕКЛАМА

Како помлада, Радмила Шекеринска многу повеќе експериментирала со модата, а тоа се гледа и на оваа фотографија која на интернет осамна пред неколку години. Министерката за одбрана во кратко фустанче танцува со поранешниот македонски претседател Бранко Црвенковски.

Newz Update

- Реклами -