22.8 C
Ohrid
среда, јули 28, 2021
Почетна Македонија Регулаторна: Доколку имате редовни примања сметките да се плаќаат навремено за да...

Регулаторна: Доколку имате редовни примања сметките да се плаќаат навремено за да не дојде до исклучување.

Translate (Eng):[gtranslate]

Сите граѓание кои ги задржаа своите редовни примања и покрај мерките за заштита од коронавирусот, навремено да ги подмират своите сметки, апелираше претседателот на Регулаторна комисија за енергетика Марко Бислимовски.

Комапниите во наредниот период ќе се обидат да не исклучуваат, но сепак останува апелот администрацијата и останатите граѓани кој немаат намалени плати да си ги подмират редовните обврските. Во моментов Регулатрона заедно со сите комапнии во трите сектори работат за да изнајдат соодветен начин како да им се помогне на оние потрошувачи кои биле погодени од корона кризата.

РЕКЛАМА
- Реклами -