16.9 C
Ohrid
вторник, мај 28, 2024
ПочетнаСветКУПИЛ ШЛЕПЕР БРАШНО И ОСТАВИЛ ПО ЕДНА ВРЕЌА ПРЕД СЕЧИЈА ВРАТА

КУПИЛ ШЛЕПЕР БРАШНО И ОСТАВИЛ ПО ЕДНА ВРЕЌА ПРЕД СЕЧИЈА ВРАТА

Локалното население му се благодарни на Зијад за овој хуман гест. Пред вратата на секоја куќа во местото Боровница утрово се нашла по една вреќа брашно.

Зијад Делиќ купил камион брашно и го поделил со сите, без обзир дали имаат брашно или не. Локалното население му е благодарно на Зијад за овој хуман гест и му порачале: „Му посакуваме Господ да го награди нашиот сограѓанин Зијо, а на сите жители на нашето место им посакуваме лесно да ја пребродат оваа ситуација“.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: На венецот сакав да пишува РС Македонија, но немаше место

Претседателката Гордана Силјановска Давкова објасни зошто на венецот што го положи на гробот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методија во Рим, не го...

Змија во мензата во студентскиот дом „Стив Наумов“

Директорот на Државниот студентски дом Скопје (ДСД Скопје), Виктор Велевски за Мета.мк потврди дека змијата влегла во студентската менза и дека институцијата е запознаена...

Гром удрил во авионот на македонските одбојкари

Враќањето на македонските одбојкари кои учествуваа на турнир од Европската златна лига во Белгија е пролонгирано, бидејќи вчера гром удрил во авионот за време...

Арбен Таравари ќе биде министер за здравство

Актуелниот градоначалник на општина Гостивар Арбен Таравари ќе биде идниот министер за здравство во Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, дознава ТВ21. Таравари, воедно беше и претседателски...