10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Почина бабата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултaтите да се утврди дали...

Почина бабата на претседателот Пендаровски, се чекаат резултaтите да се утврди дали била позитивна на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

Попладнево (05.04.2020) околу 13.00 часот на клиниката за Пулмологија во Скопје, почина мајката на првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот на Р.Македонија Стево Пендаровски, потврдија од кабинетот на претседателот.

Посмртно и бил земен брис за да се провери дали била позитивна на Ковид 19, а резултатите се чекаат во текот на утрешниот ден.

Таа починала денес, имала тешка општа здравствена состојба, посмртно е земен брис, но генерално досега немала Наод за прсуство на Ковид 19. Рзултатите ги очекуваме, штом ќе ги добиеме ќе информираме, велат од кабинетот на претседателот.

РЕКЛАМА
- Реклами -