14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Влегуваме во критична фаза, денес имаме три мртви и 15 новозарзени во...

Влегуваме во критична фаза, денес имаме три мртви и 15 новозарзени во Македонија

Translate (Eng):[gtranslate]

На денешната прес конеренција министерот за здравство Венко Филипче соопшти дека во изминиатите 24 часа од корона вирусот во земјава починале 3 лица, 40 годишен пациент од Кочани, без познати претходни заболувања, 69 годишен од Тетово, кој се борел и со тумор, и уште еден пацинет од Тетово на 65 години, без познати минати заболувања.

Од денеска од клиниката заминуваат 4 пациенти со негативен тест на корона вирус и двајца пациенти од Дебар, кои биле на домашно лечење, исто така се негативни на 2 теста за коронавирус.

На клиниката има 10 хоспитализирани лица, а вкупно нови заболени во земјава од корона вирус се 15 лица.

РЕКЛАМА
- Реклами -