7.3 C
Ohrid
сабота, април 10, 2021
Почетна Македонија Заев: Апелирам до газдите да донираат, зошто државата има увид во нивните...

Заев: Апелирам до газдите да донираат, зошто државата има увид во нивните сметки, да не испадне после и фирмата да им се одземат !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот премиер на Македонија и актуелен лидер на СДСМ, Зоран Заев  беше гостин на Канал 5 ТВ во емисијата „Само Интервју“.

Осврнувајќи се висината на економската поддршка што Владата ја обезбедува за работниците и за стопанството, особено споредбено со земјите од регионот, претседателот на СДСМ Зоран Заев нагласи дека споредбено Македонија обезбеди соодветна помош соодветно на висината на БДП на земјата, но и на економската состојба на земјата со која ја остави ВМРО-ДПМНЕ.

Ако работниците ги сочуваат своите работни места и ако и фирмите опстојат, ќе го биде и буџетот, изјави Заев

РЕКЛАМА

Сакам да апелирам до сите, да донират и да најдат начин да помогнат заради тоа што државата има увид во нивните сметки и во нивните компании.

Треба да донираат и да помогнат. Тоа ќе се почитува и ќе се цени затоа што тоа е човечно да се направи, второ тие што се најбогати треба најповеќе на свој плеќи да партиципираат во тој дел.

- Реклами -