7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија Министерот Венко Филипче откри зошто бројот на позитивни тестови денес е толку...

Министерот Венко Филипче откри зошто бројот на позитивни тестови денес е толку мал

Translate (Eng):[gtranslate]

Денес во Македонија има само 15 позитивни на корона вирус, бројата е за последните 24 часа, а истата не е поради тоа што вирусот стагнира. Ова на прес-конференција го откри министерот Венко Филипче.

Иако некои со свои Фејсбук статуси пишуваа дека е добро што бројот на позитивни изнесува само 15, приказната е сосема друга.

-Денес имаме мал број на позитивни од корона вирус, од причина што се направени значително помал број на тестови. Во недела повеќето луѓе добија шанса да одморат, поради турбо периодот кој го имавме во изминатата недела. Од понеделник продолжува да се прават повеќе тестови, како претходните денови.

РЕКЛАМА

Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на Ковид-19

- Реклами -