22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаМинистерот Венко Филипче откри зошто бројот на позитивни тестови денес е толку...

Министерот Венко Филипче откри зошто бројот на позитивни тестови денес е толку мал

Денес во Македонија има само 15 позитивни на корона вирус, бројата е за последните 24 часа, а истата не е поради тоа што вирусот стагнира. Ова на прес-конференција го откри министерот Венко Филипче.

Иако некои со свои Фејсбук статуси пишуваа дека е добро што бројот на позитивни изнесува само 15, приказната е сосема друга.

-Денес имаме мал број на позитивни од корона вирус, од причина што се направени значително помал број на тестови. Во недела повеќето луѓе добија шанса да одморат, поради турбо периодот кој го имавме во изминатата недела. Од понеделник продолжува да се прават повеќе тестови, како претходните денови.

Потврдени 12 случаи на вработени во МВР позитивни на Ковид-19

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...