25.3 C
Ohrid
вторник, јули 27, 2021
Почетна Македонија Почина 40-годишен маж од Кочани од коронавирусот

Почина 40-годишен маж од Кочани од коронавирусот

Translate (Eng):[gtranslate]

На клиниките во Скопје почина 40-годишен маж од Кочани заразен од коронавирусот, потврдија општинските власти.

Починатиот бил фризер и во контакт со повеќе лица во градот. Вчера општина Кочани ги повика граѓаните сами да се пријавуваат ако имаат симптоми.

Семејството, кое е во изолација, побарало помош од општината, бидејќи најблиските на починатиот не смеат да излегуваат од дома.

РЕКЛАМА

Општина Кочани најави дека ќе го организира транспортот на телото од Скопје до Кочани, додека погребот ќе се одржи според препораките, без трационалните погребни обичаи.

 

 

- Реклами -