7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Свет Уште една лажна вест: Борис Џонсон не е ставен воопшто на респиратор...

Уште една лажна вест: Борис Џонсон не е ставен воопшто на респиратор !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата во Лондон ја обвини Русија дека шири дезинформации откако руски медиуми
објавија дека премиерот на Велика Британија Борис Џонсон бил на респиратор за
коронавирус.
Британскиот премиер беше примен во болницата Сент Томас, откако имаше висока
температура и кашлица десет дена по првиот тест за коронавирус, изјави неговиот
портпарол.
Тој ги опиша извештаите дека премиерот е на респиратор како дезинформација.
„Специјалните единици во нашата влада забележаа зголемување на лажните извештаи по избивањето на корнавирусот“.
Даунинг стрит исто така одби да потврди дали Џонсон има пневмонија. Премиерот
превентивно беше примен во болницата за да биде тестиран“, рече портпаролот.
Џонсон на Твитер и ги потврди информациите од Даунинг стрит, заблагодарувајќи им се и на лекарите.

РЕКЛАМА
- Реклами -