6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Македонската легенда во борењето од дома ќе се продолжи да се бори...

Македонската легенда во борењето од дома ќе се продолжи да се бори со коронавируост!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот репрезентативец на Македонија и Југославија Љубиша Пешко е пуштен на домашно лекување од коронавирусот.

Актуелниот селектор на репрезентацијата на Македонија во грчко-римски стил како и прв човек на БК Вардар на својот Фејсбук профил објави дека ја поминал кризата и од вирусот и сега оди на домашно лекување.

Во текот на кариерата тој беше редовен учесник на Европските и Светските првенства во категорија до 74 килограми. Сениорски репрезентативец на Македонија во 1986 година стана на само 18 години.

РЕКЛАМА

Треба да се спомене и дека во 2013 го регенерираше БК Вардар како шеф на стручниот штаби  главен спонзор.

Спортски.мк

- Реклами -