10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Турција ќе ја спасува Македонија од Ковид-19, утре пристига цел авион со...

Турција ќе ја спасува Македонија од Ковид-19, утре пристига цел авион со медицинска опрема !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Во рамките на борбата со COVID-19, Турција ќе и даде на Македонија помош во медицински материјали.

Авионот на турските воени сили кој го носи здравствениот материјал ќе слета на меѓународниот аеродром во Скопје утре попладне.

Предавањето на здравствниот материјал ќе се изврши од страна на амбасадорот Хасан Мехмет Секизќок.

РЕКЛАМА
- Реклами -