10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Чуството е како да се давиш под вода, исповед на заболени со...

Чуството е како да се давиш под вода, исповед на заболени со Ковид-19 (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Марк Меклург, 40 годишен свештеник од Њутаунвардс, Северна Ирска и татко на три деца, без претходни заболувања
„Имам коронавирус и последниве две недели се борам за мојот живот на интензивната нега. Сакав да споделам персонално видео за тоа колку смртоносен и опасен е овој вирус. Помогнете ми со тоа што ќе го ретвитнете ова. Мора да го заштитиме нашиот прекрасен медицински персонал“, напиша свештеникот кој преку видео-обраќање на неговиот твитер-профил рече: „Овој вирус е смртоносен и сака да го одземе целиот живот од вашите бели дробови“.

РЕКЛАМА
- Реклами -