14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Додека сите чекаме да помине короната скриени по дома- Мигранти слободно се...

Додека сите чекаме да помине короната скриени по дома- Мигранти слободно се шетаат низ Скопје !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Вчеравечер во 19 часот на ул.„Дими Хаџи Димов“ во Кисела Вода, Скопје пронајдени биле три лица – мигранти, соопшти МВР.

Станува збор за Ј.Б.(24) од Сирија, К.Б.(33) од Палестина и Р.М.(35) од Мароко.

Тие биле пpиведени во Полициската станица Кисела Вода, за понатамошна постапка.

РЕКЛАМА

Телевизија 24 објави видео од истиот настан:

- Реклами -