23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Короната не запусти психички: Кумановци снимиле чуден облак, па тврдат дека дојдоа...

Короната не запусти психички: Кумановци снимиле чуден облак, па тврдат дека дојдоа вонземјани.

Translate (Eng):[gtranslate]

На небото над Куманово вчера попладне е снимена невообичаена појава на единечен облак кој според она што може да се види на видео снимката е статичен и во чудна елиптична форма.

Голем број граѓани на Куманово, но и на социјалните мрежи веднаш почнаа со негодување во врска со оваа појава, чии што теми на загриженост одат до таму што кажуваат дека некој од небото над градот прска со таканаречена Корона.

Ова е снимано над Куманово вечерва. Некој дечко го снимил случајно пред зајдисонце. Облак не е милијарда посто. Еве кој ни фрлат од „таканаречената КОРОНА”!!!, стои во една таква објава на Фејсбук

РЕКЛАМА

Многу од граѓаните сметаат дека ова е поврзано со 5G мрежата која имаше многу негативности во јавноста поради тоа што некои експерти и тврдање се дака истата е paдикaлнa.

После ова видео проценете вие најдобро за што се работи:

- Реклами -