Карантинов почна да наликува на 1-ви Мај: Со жива музика за време на карантин уживаат Скопјани

На социјалните мрежи се споделува видео снимено во скопската населба Лисиче на кое се гледаат неколкумина кои од својот двор, но и пред него свират и пеат за време на карантинот кој трае цел викенд. По завршувањето добија аплауз од целото соседство, но може да се забележи и по селата како луѓето уживаат со добра скара ладно пиво и со добра музика.

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here