26.9 C
Ohrid
сабота, јули 24, 2021
Почетна Македонија Карантинов почна да наликува на 1-ви Мај: Со жива музика за време...

Карантинов почна да наликува на 1-ви Мај: Со жива музика за време на карантин уживаат Скопјани

Translate (Eng):[gtranslate]

На социјалните мрежи се споделува видео снимено во скопската населба Лисиче на кое се гледаат неколкумина кои од својот двор, но и пред него свират и пеат за време на карантинот кој трае цел викенд. По завршувањето добија аплауз од целото соседство, но може да се забележи и по селата како луѓето уживаат со добра скара ладно пиво и со добра музика.

РЕКЛАМА
- Реклами -