14.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Македонија Oткажани сите аранжмани за Охрид и Струга до крајот на јуни!

Oткажани сите аранжмани за Охрид и Струга до крајот на јуни!

Translate (Eng):[gtranslate]

Не само што сите аранжмани до крајот на јуни се откажани, туку туристичките работници од Струга и Охрид се плашат дали воопшто ова лето и ќе некаква сезона. Тешко е велат да се предвиди што ќе се случува и како работите ќе се одвиваат наредниве месеци, но велат дека и при најдобро сценарио, бројот на туристи ќе биде многу помал во однос на ланската година.

РЕКЛАМА
- Реклами -