7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Македонија ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВО ПРИЛЕП По расправија го испрскал соседот...

ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ВО ПРИЛЕП По расправија го испрскал соседот со бензин и го запалил

Translate (Eng):[gtranslate]

Шеесет и петгодишен пензионер попладнево околу 17 загина во пожар во сопствената гаража на улица Никола Карев во Прилеп.  Околностите под кои починал допрва ќе се утврдуваат. Настанот се случил во неговата куќа на улицата „Никола Карев”, а како што претходно објавивме според неофицијални информации пред да се случи пожарот имало расправија.

Соседите велат дека откако забележале чадот од објектот се обиделе да помогнат во локализирање на огнот.

На лице место веднаш пристигнаа екипите на полицијата и Противпожарната Бригада и Јавното Обвинителство.

РЕКЛАМА

Истргата допрва треба да ја утврди причината за смртта на М.К. и како точно таа настанала.

 

- Реклами -