7.7 C
Ohrid
петок, април 23, 2021
Почетна Свет На статуата од Брус Ли ставија заштитна маска и ракавица.

На статуата од Брус Ли ставија заштитна маска и ракавица.

Translate (Eng):[gtranslate]

Статуата на Брус Ли во Мостар, Босна и Херцеговина, осамна опремена со заштитна маска и ракавици… Инстраграм-страницата посветена на овој мајстор за боречки вештини наведува дека на тој начин, тој повторно станал симбол на борбата, овојпат против коронавирусот.

Ќерката на Брус – Шенон Ли пак, се потсети на неговата изрека: „Добриот борач никогаш не е гневен, туку подготвен“.

– …Како што и оваа статуа на Брус Ли, која е опремена со соодветна опрема за Ковид-19. Сега го направија и пример за борбата против коронавирусот, додава таа.

РЕКЛАМА
- Реклами -