28.9 C
Ohrid
понеделник, јули 26, 2021
Почетна Македонија И мртвите немаат мир: Во Камник оштетени 62 гроба.

И мртвите немаат мир: Во Камник оштетени 62 гроба.

Translate (Eng):[gtranslate]

Вработени од АД Бутел денеска земаат изјави од граѓаните кои пријавувале дека биле уништени гробови на нивни блиски на гробиштата во Камник. Впрочем инцидентот се случил минатата недела, но од четвртокот поради полицискиот час не било преземано ништо. Пријавено е дека се искршени плочи на 62 гроба. Граѓаните се револтирани, а за Сител изјавиле дека прв пат се случува да видат волкава штета.

РЕКЛАМА
- Реклами -