10 C
Ohrid
четврток, април 22, 2021
Почетна Македонија Мајката и синот кои беа пронајдени мртви во нивниот стан се скоро...

Мајката и синот кои беа пронајдени мртви во нивниот стан се скоро починати, а не пред некој месец.

Translate (Eng):[gtranslate]

По наодот дека велешанката, која со својот син беше пронајдена мртва во нивниот дом пред два дена, е позитивна на коронавирус, Министерството за здравство информира дека ја проширува истрагата во која се вклучуваат повеќе институции, посочувајќи дека информациите оти тие биле починати повеќе од еден месец не се точни.

Министерството за здравство демантираше дека мајката и синот од Велес се починати повеќе од еден месец, како што објавија дел од медиумите.

По наодот дека велешанката, која со својот син беше пронајдена мртва во нивниот дом пред два дена, е позитивна на коронавирус, Министерството за здравство информира дека ја проширува истрагата во која се вклучуваат повеќе институции, посочувајќи дека информациите оти тие биле починати повеќе од еден месец не се точни.

РЕКЛАМА

Министерството за здравство соопшти дека денеска во Институтот за јавно здравје се прави уште една анализа на материјалот кој е земен од трахеата за да се потврди позитивниот резултат на коронавирус.

Според Министерството, што се однесува до останатите првични информации за случајот, засега се знае само дека жената била сигурно почината повеќе од една недела.

– Резултатите од обдукцијата, кои ќе бидат готови во текот на следната недела, треба да откријат во кој период таа починала. Информациите кои вчера ги пренесоа дел од медиумите дека биле починати повеќе од еден месец не се точни и се чекаат конечните анализи, наведува Министерството.

- Реклами -