6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Пендаровски: Работата не ескалира ама не се ни смирува, па затоа мора...

Пендаровски: Работата не ескалира ама не се ни смирува, па затоа мора да има нови 30 дена вонредна состојба

Translate (Eng):[gtranslate]

Прогласување на нови 30 дена вонредна состојба е извесен и очекуван чекор. Претседателот Пендаровски денеска во Тетово констатираше дека состојбата не ескалира но и не се смирува.

По укинувањето на кризната состојба во Дебар и Центар Жупа Пендаровски вели дека армијата почнува со повлекување од овие места но ќе биде на располагање секаде каде што биде потребна

Актуелната вонредна состојба истекува на 17 април, еден ден по најавената седница на Советот за безбедност.

РЕКЛАМА
- Реклами -