6.2 C
Ohrid
сабота, април 17, 2021
Почетна Македонија Еве каде завршуваат нашите пари: Шилегов плаќа по 14.500 денари за еден...

Еве каде завршуваат нашите пари: Шилегов плаќа по 14.500 денари за еден час за да ги забавува Скопјани“

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека народот едвај крпи крај со крај со новонастанатата ситуација, се мисли дали да купи едно пакетче макарони или две. Шилегов ги забавува Скопјани во живо….

Љупа Ангелов алијас Лепи Џони е првиот македонски музичар што направи маалски концерт на отворено, во рамки на проектот „Култура во време на Корона“ на Град Скопје со кој плаќа по 14.500 денари на музичари кои ќе ги забавуваат граѓаните за време на карантинот.

Концертот одеше и во живо на фјсбук-страницата на Град Скопје и нивниот канал на „Јутјуб“.

РЕКЛАМА

Погледнете за што станува збор !!!

- Реклами -