9 C
Ohrid
петок, април 16, 2021
Почетна Македонија Венко Филипче: Пресовите ќе ги одржувам од мојот дом !!!

Венко Филипче: Пресовите ќе ги одржувам од мојот дом !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Со цел веќе од утре да продолжи комуникацијата со медиумите и јавноста како и досега. Доколку во текот на следните часови се прилагоди системот, министерот Филипче ќе одржи стандардна прес-конференција од својот дом. Доколку не се реализира техничка можност, тој за состојбата во врска со коронавирусот во земјата ќе информира преку видео обраќање од својот дом, кое ќе го доставиме до сите медиуми и ќе го поставиме на официјалната ФБ страница на министерот – информираа од министерството.

РЕКЛАМА
- Реклами -