30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија Полицијата вчера фатила пијан тракторист од Ресен, со 4,17 промили алкохол во...

Полицијата вчера фатила пијан тракторист од Ресен, со 4,17 промили алкохол во крвта

Translate (Eng):[gtranslate]

Лицето од Ресен управувало со моторно возило-трактор, но кога полицијата забележала невнимателно управување со возилото го сопрела. На лицето му било направено алко тест што на дрегерот покажало ”скромни” 4,17 промили алхохол во крвта. Истото лице е одведено во станица каде што е повикана медицинска служба да му земе крв, не верувајќи дека е можно толку пијан да управува со возило..

 

РЕКЛАМА
- Реклами -