5.9 C
Ohrid
сабота, март 6, 2021
Почетна Македонија Додека народот седи дома Заев реши малку да се релаксира со моторот.

Додека народот седи дома Заев реши малку да се релаксира со моторот.

Translate (Eng):[gtranslate]

Додека Македонија се соочува со најголемата Kриза до сега, луѓе секојдневно yмирaат, граѓаните остануваат без работа и примања и не знаат како ќе се прехранат, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одлучи да се релаксира. Тој со цела поворка мотори замина за Берово, а по пат го следеше државно обезбедување и покрај тоа што Заев со месеци не е носител на никаква јавна функција…

РЕКЛАМА
- Реклами -