22.9 C
Ohrid
вторник, јули 23, 2024
ПочетнаМакедонијаДодека народот седи дома Заев реши малку да се релаксира со моторот.

Додека народот седи дома Заев реши малку да се релаксира со моторот.

Додека Македонија се соочува со најголемата Kриза до сега, луѓе секојдневно yмирaат, граѓаните остануваат без работа и примања и не знаат како ќе се прехранат, лидерот на СДСМ, Зоран Заев, одлучи да се релаксира. Тој со цела поворка мотори замина за Берово, а по пат го следеше државно обезбедување и покрај тоа што Заев со месеци не е носител на никаква јавна функција…

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Левица: Тежок криминал во „Кромберг и Шуберт”- Врз грбот на работниците

​​​​Неколку дена во фабриката „Кромберг и Шуберт” е присутна финансиска полиција поради сомневање за проневера на милионски суми. Криминалниот ланец помеѓу управата во најпрофитабилниот...

На 26-07 во петок, свечено отварања на eтно Ресторанот и вила Бате Боле во село Лешани !!

Во срцето на општина Дебрца, поточно во село Лешани во петок на 26 јули во 19:00 часот  се отвора етно ресторан Бате Боле. Побегнете...

Чавков, Јане Ченто и други осудени за 27-ми април излегуваат од затвор на 30 дена

Осуденици за случајот 27 април се повикале на Членот 225 од Законот за извршување на санкциите, чиишто измени беа изгласани кон крајот на месец...

Директор д-р Асен Шајн ја предаде должоста на новиот В.Д. Директор д-р Горан Маркоски, со желби за понатамошен успех и континуитет во работата.

Примопредавање на функцијата директор на ЈЗУ Општа болница Охрид Денеска во просториите на административната зграда при ЈЗУ Општа болница Охрид, во пријатна работна...