13 C
Ohrid
сабота, февруари 27, 2021
Почетна Забава Се фатија на оро за да го прослават негативниот тест на коронавирус...

Се фатија на оро за да го прослават негативниот тест на коронавирус (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Неверојатно видео доаѓа од Ниш, од пред спортската сала “Чаир“ каде се сместени повеќе од 200 полесно заболени пациенти заразени со Ковид 19 – пишува Курир.рс.

Неколкумина, повеќето жени, се фатија на оро пред службениот влез на салата, која представува привремена болница. Главна причина за веселбата бил негатиовниот тест на коронавирус на еден од пациентите.

На снимката се гледа влезот во малата и големата сала на “Чаир“ и дека некои од “играорците“ се со маски.

РЕКЛАМА

“На 200 метри луѓето се борат за живот, а овие се држат за раце и играат оро?“ . “Но, добро, носат маски.“ – се само некои од коментарите.

Видеото може да се види овој ЛИНК

- Реклами -