21.8 C
Ohrid
сабота, јули 20, 2024
ПочетнаЗабаваСе фатија на оро за да го прослават негативниот тест на коронавирус...

Се фатија на оро за да го прослават негативниот тест на коронавирус (ВИДЕО)

Неверојатно видео доаѓа од Ниш, од пред спортската сала “Чаир“ каде се сместени повеќе од 200 полесно заболени пациенти заразени со Ковид 19 – пишува Курир.рс.

Неколкумина, повеќето жени, се фатија на оро пред службениот влез на салата, која представува привремена болница. Главна причина за веселбата бил негатиовниот тест на коронавирус на еден од пациентите.

На снимката се гледа влезот во малата и големата сала на “Чаир“ и дека некои од “играорците“ се со маски.

“На 200 метри луѓето се борат за живот, а овие се држат за раце и играат оро?“ . “Но, добро, носат маски.“ – се само некои од коментарите.

Видеото може да се види овој ЛИНК

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Амбасадорот на Република Турција (Турк Фатих Улусој, во прва официјална посета на Општина Охрид.

Амбасадорот на Република Турција (Туркије), Фатих Улусој, кој беше во прва официјална посета на Општина Охрид. Графоначалникот Пецаков на средбата со Н.Е. разговараше за можностите...

Ангелов им додели благодарници на странските пилоти кои помагаат во гаснењето на пожарите

Синоќа (петок, 19.07.2024), на храбрите пилоти од Романија, Словенија, Хрватска, Србија и Црна Гора, кои ни помагаат во справување со огнената стихија, во знак...

Таравари го именува доктор Горан Маркоски за нов дирекор на Општата болница во Охрид.

Министерот за здравство, д-р Арбен Таравари изминатите неколку дена именуваше нови в.д. директори во следните јавни здравствени установи: – Клиничка болница Битола, Ненси Лозанче – Институт...

Пожарникари утрово го извлекоа телото на давеникот во Дојранското Езеро

Во раните утрински часови извлечено телото на мажот кој вчера се удави во Дојранско Езеро. Тројца пожарникари од ТППЕ Струмица утрово го извлекле телото. од СВР...