4 C
Ohrid
петок, февруари 26, 2021
Почетна Свет Чудо Христос почна да крвари-мироточи (Видео)

Чудо Христос почна да крвари-мироточи (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Чуда се случувале отсекогаш. Но, чуда се случуваат само доколку постои чиста и вистинска верба во Бог. Ова е објаснувањето на теолозите на сомнежите кај луѓето, за кои некои појави се необјасниви и ги сметаат за мистерии.

– Бог е оној кој прави чуда. Тој во секое време испраќа знаци до својот народ, велат свештениците.

Најголемиото чудо во Христијанската црква, до ден денес е Воскресението христово. Два милениума подоцна, науката нема одговор за ова најголемо чудо, кое денес е темел на христиајнската вера. Но и животот на Исус, но и годините подоцна запишале многу, за науката и природата необјасниви појави. Сите тие во Црквата се дефинирани како чуда. Не се непзната карактеристика, но религијата нив секогаш ги толкува како порака. Токму тоа и се случи во Атина точно пред два дена на денот кога Исус бил предаден од Јуда денот наречен Велика Среда. Иконата на Исус Христос почна да крвари, на интернет се појави и видео од случувањето….

РЕКЛАМА

- Реклами -