9 C
Ohrid
петок, јануари 22, 2021
Почетна Македонија Охрид можно е да постане следен ризичен град, денес има 37 новозаболени...

Охрид можно е да постане следен ризичен град, денес има 37 новозаболени кој од нив 8 се од Охрид.

Translate (Eng):[gtranslate]

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека се регистрирани 15 излекувани пациенти, 6 од болничко лекување и 9 кои се се лекуваа во домашни услови. Потврдени се нови 37 случаи на коронавирус во земјава. По градови: Скопје 8, Охрид 8, Куманово 9, Прилеп 5, Тетово 3, Велес 3, Кочани 1.

Починаа двајца пациенти позитивни на КОВИД-19. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина пациент од Скопје на возраст од 66 години и во ГОБ „8 септември“ пациент од Штип на возраст од 83 години, и двајцата со претходни коморбидитети.

Во изминатото деноноќие направени се 314 теста, а вкупно досега 11870 тестирања на коронавирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -