30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Празничен ручек за верверичките од скопскатаа Зоолошка градина (Фото)

Празничен ручек за верверичките од скопскатаа Зоолошка градина (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

Вработените во скопската Зоолошка градина на верверичките им спремаа празнична велигденска гозба. Па преку оваа фотографија ни го честитаат големиот Христијански празник Велигден.Фотографија на Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје.
Фотографија на Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје.
Фотографија на Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје.

РЕКЛАМА
- Реклами -