3.9 C
Ohrid
четврток, октомври 21, 2021
Почетна Македонија ВИДЕО: Полицискиот час не ги спречи жителите на Гевгелија да свртат едно...

ВИДЕО: Полицискиот час не ги спречи жителите на Гевгелија да свртат едно оро среде улица за време на Велигден

Translate (Eng):[gtranslate]

За време на полицискиот час во Гевгелија група граѓани излезени од своите домови на среде улица играат оро за да го прослават Велигден. Видеото се споделува на социјалните мрежи, а можете да го погледнете во прпдолжение:

РЕКЛАМА