30.9 C
Ohrid
вторник, јули 16, 2024
ПочетнаМакедонијаОва го има само во Македонија: Осум полицајци уапсија едно момче и...

Ова го има само во Македонија: Осум полицајци уапсија едно момче и едно куче. (Видео)

На социјалните мрежи кружи видео кое е снимено во ”скопско”. Како што може да се забележи на самото видео ни еден од полицијата не носи заштитни маски ни ракавици, дури едниот од нив ја затвора вратата од комбето со нога. Во коментарите на самото видео седи дека, момчeто е уапсено бидеќи излегло на прошетка заедно со неговото кутре за време на полициски час.

Во објавеното видео на Нешо Ангел седи натписот: 8 полицајци+2 коли+марица vs момче со кутре, исходот?

.
За овој настан очекуваме информации од МВР…

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Наместен случај: Од „претепано“ бебе, до казни и стресови за медицинската сестра, на крај работата ќе заврши со „недоразбирање“

Веќе неколку денови во јавноста се врти приказната за „претепаното“ тримесечно бебе на скопската Клиника за детски болести од страна на медицинска сестра, но...

Камерите во Скопје уклучени- Први казни заработија полициски службеници !

МВР денеска објави снимки и информација дека тројца полицајци се гонат затоа што на возач наместо да му пишат казна за сообраќаен прекршок му...

Започна обединувањето на Македонците во Албанија.

Започна обединувањето на Македонците во Албанија. Прогласо на "Друштвото Преспа " го потпишат македонското друштво "Илинден" Некогашниот градоначалник на Пустец, Едмонд Темелко, во името на Друштво...

Кај браната Градче пронајдена е мртва 26 годишна кочанчанка

Вчера во 20:13 часот во полициската станица Кочани, од Јавното претпријатие Водостопанство било пријавено дека на подножјето на браната Градче било пронајдено тело на...