15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Македонецот Борко волонтер за тестирање на пробната вакцината против Ковид-19 во...

(ВИДЕО) Македонецот Борко волонтер за тестирање на пробната вакцината против Ковид-19 во Велика Британија

Македонецот Борко кој живее во Англија е дел од напорите на Велика Британија да најде вакцина против Ковид-19.

Тој е еден од учесниците во пробнотите тестирања за новата вакцина.

Иако на дневниот брифинг во Даунинг стрит беше кажано дека во четврток ќе почнат испитувањата врз луѓе на вакцина против коронавирусот, сепак се чини дека тестирањата се веќе почнати, Андреевски во коментар на текст на Би-Би-Си го сподели искуството и постави видео од себе непосредно по извршениот тест.

извор: Lider

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...