30.9 C
Ohrid
среда, август 4, 2021
Почетна Македонија (ВИДЕО) Македонецот Борко волонтер за тестирање на пробната вакцината против Ковид-19 во...

(ВИДЕО) Македонецот Борко волонтер за тестирање на пробната вакцината против Ковид-19 во Велика Британија

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонецот Борко кој живее во Англија е дел од напорите на Велика Британија да најде вакцина против Ковид-19.

Тој е еден од учесниците во пробнотите тестирања за новата вакцина.

Иако на дневниот брифинг во Даунинг стрит беше кажано дека во четврток ќе почнат испитувањата врз луѓе на вакцина против коронавирусот, сепак се чини дека тестирањата се веќе почнати, Андреевски во коментар на текст на Би-Би-Си го сподели искуството и постави видео од себе непосредно по извршениот тест.

РЕКЛАМА

извор: Lider

- Реклами -