18.8 C
Ohrid
понеделник, јуни 21, 2021
Почетна Свет Ричард Гир во 71-та година повторно стана татко: Го доби вториот син...

Ричард Гир во 71-та година повторно стана татко: Го доби вториот син со 33-години помладата Алехандра

Translate (Eng):[gtranslate]

Ричард Гир уште еднаш стана татко и тоа на 71-годишна возраст. Неговата сопруга, шпанската активистка Алехандра Силва, која има 37 години, му роди уште еден син.

Алехандра се породила во тајност, а ова е вториот син што му го роди на глумецот.

И Ричард и неговата сопруга веќе имаат деца од претходните бракови. Гир го има 20-годишниот Хомер од бракот со Кери Ловел, а Алехандра 7-годишниот Алберт.

РЕКЛАМА

Ричард и Алехандра се венчаа во 2018 година на ранчот на глумецот во Њујорк, каде што и сега се во изолација поради коронавирусот.

„Се чувствувам како да сум во вистинска бајка. Без сомнение, се чувствувам како најсреќната жена на светот“, изјави претходно сопругата на Гир.

- Реклами -