30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија (Видео) Пукање во Тетово: Полициски службеник уапси 38 годишен маж баран со...

(Видео) Пукање во Тетово: Полициски службеник уапси 38 годишен маж баран со потерница за трговија со луѓе.

Translate (Eng):[gtranslate]

Во Тетово попладнево полициски службеник испукал предупредувачки куршум во воздух за да спречи 38 годишник да избега, при негово приведување поради распишана потерница, информираат од СВР Тетово. Настанот се случил на улицата Јане Сандански околу 16 часот.

-Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода В.Ф (37) од скопското село Студеничани по кого имало распишана централна потерница за издржување на 6 годишна затворска казна за сторено кривично дело трговија со луѓе. Пред да биде лишен од слобода В.Ф се обидел да избега поради што полициски службеник на СВР Тетово испукал предупредувачки куршум во воздух, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Приведениот е задржан во полициската станица во Тетово, по што ќе биде предаден за издржување на казната во скопскиот затвор.

РЕКЛАМА
- Реклами -